veido mankšta

Kosmetologės patarimai: kaip atjaunėti veido mankštų pagalba?

Visos moterys nori būti gražios, sveikos ir jaunatviškos kiek įmanoma ilgiau. Deja, anksčiau ar vėliau veide pradeda matytis smulkios raukšlelės, kurios su metais tik ryškėja. Veido oda keičiasi, tampa nebe tokia stangri ir elastinga, todėl kinta ir veido forma. Itin didelius pasikeitimus galima pastebėti kaktos ir paakių zonose, kur atsiranda „pykčio“ raukšlė, raukšlelės akių kampučiuose, paakių maišeliai.

Tokių nemalonių pokyčių prevencijai galima pasitelkti ne tik kokybiškas veido odos priežiūros priemones, bet ir veido mankštas. Odos priežiūros klinikos „Manoda“  kosmetologė Monika Bunikytė teigia, jog veido mankštos gali padėti pastangrinti odą, pašalinti nuovargio žymes ir atjauninti veidą.

 

Veido mankštos nauda

Taip kaip kūno formos yra keičiamos treniruojant raumenis, taip ir veido mankštos gerina veido raumenų būklę. Mimikos raumenys yra prisitvirtinę tarp kaukolės ir odos. Raumeniui pradėjus spazmuoti, jis traukia odą link kaukolės, todėl ant veido formuojasi „pykčio“, „juoko“ ar kitos raukšlės.

Kitu atveju, raumenys tiesiog praranda tonusą, dėl ko jie nebegali tinkamai prilaikyti veido odos. Būtent dėl šios priežasties atsiranda odos perteklius, kuris iškreipia veido formą ir išduoda žmogaus amžių. Puiki žinia ta, jog raumenys yra vienas iš tų audinių, kurie geba atsinaujinti. Tai reiškia, jog veido mankštų pagalba galima keisti raumens parametrus ir džiaugtis geresniu veido raumenų tonusu.

Veido mankštos naudingos ir kraujotakos suaktyvinimui. Jas atliekant pagerinama limfotaka, todėl galima greitai pastebėti odos būklės pagerėjimą, sumažėjusį pabrinkimą, tinimą paakių ir kitose srityse. Dėl mankštos išsiplečia odos kraujagyslės, atsidaro rezerviniai kapiliarai, todėl oda geriau aprūpinama deguonimi. Taip pat mankštos metu skatinamas skysčių bei toksinų pasišalinimas.

 

Kada ir kaip dažnai reikia atlikti veido mankštas?

Norint pasiekti rezultatų, tikrai nepakaks atlikti veido mankštos vieną kartą. Juk ir sporto salėje norint gražesnės figūros tenka paplušėti. Idealiausia, jei tam skiriama laiko kiekvieną vakarą, švariai nuplovus veido odą.

Norint greitesnių ir geresnių rezultatų, rekomenduojama po mankštos naudoti ir kokybiškas odos priežiūros priemones. Po veido mankštų pakilusi odos temperatūra pagerina kosmetinių priemonių įsisavinimą ir įsiskverbimo gylį. Atlikus kaktos ir akių zonos mankštas rekomenduojama pasilepinti paakių kauke.

Vienas iš žinomiausių produktų, skirtų paakių zonai yra Gold Beauty Line paakių kaukė „Gold Effect“. Jos sudėtyje yra retinolio, vitamino E bei kolageno. Šis junginys puikiai prisideda prie senėjimo proceso stabdymo ir apsaugo nuo odos sausėjimo, gerina odos elastingumą. Maža paslaptis: šią kaukę laikant šaldytuve, ji padės atsikratyti rytinio paakių patinimo ir suteiks odai gaivumo pojūtį.

 

Mankšta kaktos ir akių sričiai

Daugiausiai dėmesio skirti reikia toms veido sritims, kurios labiausiai erzina. Dažnai tai būna būtent antakių ir akių sritis, nes šiose vietose raumenys itin linkę spazmuoti. Monika Bunikytė dalinasi keliais pratimais, kurie padės pasirūpinti šiomis zonomis.

 

1.„Atviros akys” –  pratimas, neleidžiantis nusileisti antakiams

– Pirštu fiksuokite sritį virš antakio. Pirštais spauskite šią sritį žemyn, o ne

statmenai į kaktą.

– Kelkite antakius. Turite jausti pirštų sukuriamą pasipriešinimą.

– Kartokite 10 kartų.

veido mankšta

 

2.„Pykčio” raukšlės ištempimas

– Ištempkite „pykčio“ raukšlę I, II, III pirštais pakaitomis.

– Tempimą pradėkite nuo nosikaulio šaknies ir baikite ties plaukų augimo linija.

– Kartokite judesį 5 kartus. Vienas kartas skaitosi tuomet, kai judesys atliekamas abiem pirštais.

veido mankšta

 

3.„Pykčio” raukšlės, antakių išmaigymas

– Išmaigykite pykčio raukšlę ir antakius.

– Maigant „pykčio” raukšlę formuokite T raidę.

– Tęskite maigymą link antakių galiuko.

– Kartokite pratimą 5 kartus.

veido mankšta

 

4.Akies žiedinio raumens stiprinimas

– Užfiksuokite pirštais sritį ties išoriniu ir vidiniu akies kampučiu.

– Prisimerkite tarsi bandydami įžiūrėti kažką tolumoje. Teisingai atliekant pratimą turi jaustis akies

žiedinio raumens virpėjimas.

– Kartokite pratimą 10kartų.

veido mankšta

 

5.Akių žiedinio raumens atpalaidavimas

– Fiksuokite pirštais sritį ties smilkiniais.

– Palenkite galvą žemyn. Turite jausti tempimą antakių ir akių srityje.

– Laikykite ištemptą raumenį 10 sekundžių.

– Pratimą kartokite 3 kartus.

veido mankšta

 

6.Limfos drenavimas paakių srityje

– Lengvu spaudimu fiksuokite akių vidinį kamputį ir palaikykite 5 sekundes.

– Lengvai patapšnokite sritį po akimis nuo vidinio akies kampučio link smilkinio ir atgal.

– Pratimą kartokite 5 kartus.

veido mankšta

– Atlikus mankštą, palepinkite akių zoną paakių kauke, kuri atgaivins odą.

veido mankšta

 

Išmokti pasidaryti sau veido mankštą gali kiekviena. Tikrai nebūtina būti šios srities profesionalu. Pateikti pratimai padės suprasti kaip atlikti mankštą, palaikyti veido raumenų tonusą bei pagražinti kaktos ir akių sritį. Atliekant juos reguliariai, galima džiaugtis net keliais metais atjaunėjusia išvaizda.