makiažo patarimai

Makiažas po kauke: kaip atrodyti puikiai, kai veidą dengia respiratorius?

Atėjo laikai, kai išgirdus žodžių junginį „veido kaukė“ pagalvojama ne apie drėkinamąsias lakštines ar valančias molio kaukes, o apie respiratorius ir medicinines kaukes. COVID-19 atnešė labai daug pokyčių, susijusių ne tik su sveikatos priežiūra, darbu, pramogomis, bet ir su įvaizdžiu.

Net ir nuolat nešiojant kaukę, norisi atrodyti gražiai, tačiau niekam ne paslaptis, jog pusę veido dengianti kaukė tikrai nepadeda išpildyti savo įprasto makiažo. Kyla mintis, jog, galbūt, dažyti reikėtų tik viršutinę veido dalį, o gal laikas sumažinti naudojamų priemonių kiekį? Šiame straipsnyje rasite puikių patarimų, kurie padės puikiai atrodyti ir su veido kauke, ir be jos.

 

Paruoškite veidą makiažui

Tai, kaip paruošite savo veidą makiažui, turės labai daug įtakos jo išsilaikymui bei Jūsų išvaizdai dienos eigoje. Esant reikiamybei dėvėti kaukę, šis žingsnis tampa sunkesnis, nes viena dalis veido būna atvira, lengvai pasiekiama saulei, vėjui. Kita veido dalis yra apsaugota nuo saulės ir vėjo, tačiau ji susiduria su trintimi tarp odos ir kaukės, kuri jautrią odą gali sudirginti ir net išprovokuoti jos bėrimus. Ką tokiu atveju daryti?

Idealiausias variantas galėtų būti drėkinamasis kremas su SPF. Dar geriau, jei prieš kremą naudojamas hialurono arba vitamino C serumas, kuris užtiktina, jog oda bus pamaitinta ir tinkamai sudrėkinta. Daugiau sluoksnių taip pat užtikrina geresnį barjerą tarp odos ir veido kaukės, o tai apsaugo nuo odos susierzinimo. Kremas su SPF suteiks apsaugą viršutinei veido daliai nuo saulės, todėl visas veidas bus tinkamai apsaugotas nuo skirtingų jį veikiančių aplinkos veiksnių.

 

Geriau mažiau nei daugiau

Makiažo pagrindas neturėtų būti labai apsunkinantis veido, todėl kur kas geresnis pasirinkimas būtų lengva, tačiau puikiai maskuojanti priemonė. Žinoma, ja padengti reikėtų visą veidą, kadangi dienos eigoje vis tiek bent kartą kaukę nusiimti tikrai prireikia. Kartais ir netikėtų reikalų gali pasitaikyti, todėl rizikuoti dažantis tik pusę veido nerekomenduojama.

Su negausiu kiekiu makiažo pagrindu suvienodinsite veido atspalvį. Naudojant maskuojantį pieštuką ar kitą priemonę galima nesunkiai paslėpti visus netobulumus, kurie yra nemalonūs Jūsų akiai. Apatinei daliai maskuojančios priemonės galima ir nenaudoti. Persistengus su makiažo priemonėmis apatinėje veido dalyje, padidėja tikimybė, jog nemaža dalis makiažo atsidurs ant veido kaukės. Taigi, mažiau yra daugiau!

 

Išryškinkite akių zoną

Kadangi apatinė veido dalis uždengta, visas dėmesys krenta tiesiai į Jūsų akis, todėl jos turi būti išraiškingos. Šiuo atveju blakstienų tušas ir antakių pieštukas tiesiog būtini tam, kad akys išsiskirtų. Mėgstantiems eksperimentuoti su akių šešėlių palete – tai puikus laikas atsiskleisti. Kasdien galite atrodyti vis kitaip!

Dailų žvilgsnį susikursite su tankinančiu bei blakstienas ilginančiu tušu. Jos atrodys dar geriau, jei prieš tai pasinaudosite blakstienų rietimo priemonę. Taip pat norint joms suteikti daugiau išskirtinumo, verta pagalvoti apie tvarkingą pravedimą. Galbūt, galite išbandyti nebūtinai juodą akių pravedimo priemonę?

 

makiažas

 

Leiskite lūpoms pailsėti

Kadangi lūpos beveik visą laiką būna uždengtos, leiskite joms pailsėti ir neapkraukite lūpdažiais ar blizgiais. Iš esmės išryškinus akis šešėliais, pravedimu ar pora sluoksnių tušo, neutralios, per daug neakcentuojamos lūpos tiks idealiai. Tokiu atveju rekomenduojama jas palepinti tik lūpų balzamu ar naktine lūpų kauke, kuri dienos metu puikiai atlieka visas lūpų balzamo funkcijas ir suteikia papildomo blizgesio. Atsiminkite, jog kuo daugiau naudojamos lūpų priemonės sudėtyje yra maitinamųjų ir drėkinamųjų medžiagų, tuo geriau Jūsų lūpos bus apsaugotos nuo kaukės.

Žinoma, jei dienos metu kaukę teks ne kartą nusiimti ir nenorite palikti lūpų neutralios spalvos, tuomet vertėtų rinktis matinius lūpų dažus, kurie neteptų. Kitokiu atveju nusiėmus veido kaukę tikrai neapsidžiaugsite savo atvaizdu ir veido kaukės būklę.

 

Veido kaukių dėvėjimas tikrai nedžiugina, tačiau net ir tokiu atveju galima atrodyti gražiai. Svarbiausia nepamiršti skirti pakankamai dėmesio odos priežiūrai ir jos paruošimui prieš makiažą. Taip ne tik džiaugsitės dailiau atrodančiu makiažu, bet ir užsitikrinsite, jog veido kaukė nepadarys Jūsų odai žalos.