Retinolio nauda

Retinolis padeda išsaugoti jaunystę

Retinolis visiems puikiai žinomas kaip vitaminas A. Tai itin veiksminga priemonė, dažnai randama veido odos priežiūros produktuose, kurie skirti brandžiai odai. Retinolis ne tik kovoja su raukšlelėmis, tačiau teigiamai veikia aknę, skatina odos atsinaujinimą ir gerina odos būklę. Jei ir Jus pradėjo varginti atsirandančios mimikos raukšlelės, tuomet pats laikas geriau pasidomėti vitamino A nauda Jūsų odai.

 

Retinolio nauda:

Pagrindiniai odos sluoksniai – epidermis, derma ir poodinis sluoksnis. Naujų ląstelių bei kolageno gamyba vyksta būtent epidermyje ir dermoje, tačiau laikui bėgant juose gamyba sulėtėja ir odoje atsiranda raukšlelių, prarandamas stangrumas, atsiranda išsausėjusių vietų. Žinoma, odos senėjimas – natūralu, tačiau norint ilgiau pasidžiaugti jaunatviška oda, jį galima pristabdyti. Būtent retinolis gali tokioje situacijoje labai pagelbėti. Nors pagrindinė šio ingrediento naudojimo priežastis būna būtent noras išlaikyti odą lygesnę ir skaistesnė, tačiau jis turi daugiau teigiamų savybių nei daugelis žino.

 

Retinolis naudingas tuo, kad:

  • Patenka į gilesnius odos sluoksnius;
  • Skatina kolageno gamyba;
  • Veikia emocijų ir amžiaus raukšleles;
  • Gerina bendrą odos būklę;
  • Greitina odos atsistatymą, skatina regeneraciją;
  • Gydo aknę, mažina odos sudirgimus;
  • Šviesina oda, teigiamai veikia pigmentaciją.

 

Kaip naudoti priemones su retinoliu?

Nesvarbu naudojate kremą, serumą ar veido kaukes su retinoliu, geriausia, jei tai darote vakare, nes nuo šios veikliosios medžiagos oda tampa kiek jautresnė UV spinduliams. Žinoma, dažnai odos priežiūros priemonėse retinolio formulė yra su drėkinančiais, nuo odos sudirgimo apsaugančiais ingredientais, tačiau tik pradėjus naudoti tokią priemonę odos jautrumas vis tiek gali atsirasti.

Šis ingredientas gali tikti ir jautriai odai, tačiau tuomet būtina didelį dėmesį skirti vitamino A koncentracijai veido odos priežiūros priemonėse, kadangi didesnę koncentraciją patariama naudoti palaipsniui, nuolat stebint odos reakciją ir tik pasitarus su dermatologu. Visuomet naudojant priemones su retinoliu, labai patariama naudoti apsauginius kremus nuo saulės, ypač šiltuoju metų sezonu. Taip pat būtina žinoti, jog retinolio turinčius produktus naudoti nepatartina nėščioms ir maitinančioms moterims. Taip pat ne visuomet šis ingredientas gali tikti turintiems egzemą ar rožinę.