Odos drėkinimas

Serumai: kai odai reikia daugiau veiksmo

Jei grožis išgelbės pasaulį, tai tik serumų dėka! Grožio priemonių tiek daug, kad kartais labai sunku suprasti kas iš tiesų išgelbės veido odą nuo sausėjimo, spuogelių, randelių, raukšlelių ir dar įvairiausių kančių. Kas tikrai žinoma – serumai nepakeičiami kasdienės grožio rutinos dalis.

Žinoma, serumus reikia prisijaukinti, o tam gali prireikti kiek daugiau žinių apie šią priemonę. Tik teisingai atsirinkus ir tinkamai naudojant serumus galima susilaukti puikių rezultatų. Jūsų grožio rutina vis dar nepapildyta serumu? Tuomet šis straipsnis kaip tik Jums! „Manoda“ kosmetologė Monika Launikaitytė atskleis serumų naudas ir jų naudojimo ypatumus.

 

Serumų nauda veido odai

Serumai puikiai papildo ir suintensyvina veido odos priežiūrą, nes tai itin didelę veikliųjų medžiagų koncentraciją turintis produktas. Verta žinoti, jog įprastai drėkinamuosiuose kremuose veikliųjų medžiagų būna 5-10 procentų, o serumuose jų gali būti net iki 70 procentų!

Toks produktas yra tikrai labai sunkiai pakeičiamas, jeigu pastebima, kad tam tikri aplinkos veiksniai pradeda neigiamai veikti odą. Nereikia laukti didelių odos problemų tam, jog būtų galima pradėti naudoti serumus. Kartais užtenka tokių veiksnių kaip dažnas buvimas patalpoje, kur veikia kondicionieriai, ilgas buvimas priešais kompiuterio ekraną – tai sausina odą. Naudojant serumą pavyks itin greitai atstatyti odos drėgmės balansą ir, žinoma, paskatinti jos atsinaujinimą.

 

Serumų pasirinkimas pagal odos tipą

Kada ir koks serumas yra reikalingas veido odai, labai priklauso nuo jos tipo. „Žmogus dažnai ir pats supranta, kad jeigu jis yra itin riebios odos, rinktis aliejinio serumo nevertėtų“ – teigia kosmetologė Monika Launikaitytė. Vandens pagrindo serumai turintiems riebią odą tinka labiau, tuo tarpu kitą odos tipą turintys asmenys gali rinktis ir aliejinius serumus.

Kartais serumų gali prireikti ir ankstyvame amžiuje, susidūrus su odos problemomis, kurios reikalauja intensyvesnių odos priežiūros priemonių. Tam tikri ingredientai serumuose padeda kovoti su atitinkamomis problemomis. Su sausėjančia oda ir atsirandančiomis raukšlelėmis padėti kovoti gali hialurono serumas, norint skaistinančio poveikio, verta pasidomėti vitamino C, niacinamido ar kitais komponentais praturtintais serumais.

 

hialurono serumas

 

Serumų naudojimo patarimai

Kartais nežinoma kaip tinkamai įtraukti serumus į savo grožio rutiną, ką po kokios priemonės naudoti ar kaip serumą užfiksuoti. Pirmiausia, svarbu yra tai, jog oda turi būti švari – nuplauta ir nusausinta. Tuomet galima veido odą tepti serumu. Serumo užtenka tiek, jog juo būtų galima padengti visą veidą ir, jei norima, kaklo sritį.

Nedidelė gudrybė – serumas yra veiksmingesnis, jei jį aplikuojant oda masažuojama. Nereikėtų odos tempti tepant serumą, užtenka lengvų bei švelnių masažinių judesių. Norint dar intensyvesnio serumo veikimo, galima užtepti dar vieną jo sluoksnį. Serumui susigėrus, odą reikia patepti įprastai naudojamu veido kremu. Verta atsiminti, jog naudojant aliejinius serumus, jų fiksuoti kremu nereikia.

Serumo veikimas būna geresnis ir tuomet, kai jis yra naudojamas po pilingo. Tokiai procedūrai galima naudoti namuose turimą švelnų, odos nepažeidžiantį veido šveitiklį. Jis pašalina negyvas odos ląsteles, todėl serumas įsiskverbs šiek tiek giliau ir veiks intensyviau nei panaudojus tik prausiklį.

Oda geriausiai dirba naktį, todėl norint intensyvaus jos atstatymo, serumą naudoti rekomenduojama vakare. Norint visuomet palaikyti gerą odos būklę, serumą naudoti reikia ir ryte, ir vakare. Tik ryte arba dienos metu serumą naudoti rekomenduojama tuomet, kai norisi lengvo drėkinimo arba siekiama užkirsti kelią odos išsausėjimui dienos metu.

 

Alternatyvi priemonė serumui – lakštinės kaukės

Turint laiko, labai puiki alternatyvą įprastam serumų naudojimui yra bio-celiuliozinės lakštinės veido kaukės. Jų pagalba taip pat galima džiaugtis intensyviu serumo įvedimu į odą. Kaukės veikimo principas labai paprastas – užsidėjus lakštinę kaukę, drėgmė negaruoja, todėl oda pabrinksta. Palaikius kaukę bent 15-20 minučių, galima džiaugtis puikiai sudrėkinta veido oda. Svarbu nepamiršti, jog nusiėmus veido kaukę, likusį serumą reikia įmasažuoti į veido odą, o ne nuplauti.

 

Taigi, serumai yra puiki pagalba daugeliu atveju. Nesvarbu kokio tipo jūsų oda ar su kokia problema susiduriate – atrasti tinkamą serumą tikrai įmanoma. Neverta nuolat vargti ir tikėtis, jog išsausėjusios vietos, raukšlelės ar kiti netobulumai dings savaime. Kai kurioms problemoms spręsti užtenka tiesiog vienos papildomos priemonės įprastoje grožio rutinoje!